REGION BAD KLEINKIRCHHEIM

Vater und Sohn beim Wandern in Bad Kleinkirchheim

REGION BAD KLEINKIRCHHEIM

ALPSKÉ WELLNESS UPROSTŘED TURISTICKÉHO RÁJE

Region Bad Kleinkirchheim leží v samém srdci Korutan, položený pěkně uprostřed zaoblených vrcholků alpského pohoří Nockberge. Právě tyto oku lahodící horské tvary nabízejí pěším turistům rozsáhlou hustou síť idylických turistických cest.

Pěšiny přes rozkvetlé horské pastviny se střídají s malebnými stezkami na vrcholy, které slibují dech beroucí výhledy na celou jižní část země. Chráněná oblast biosférické rezervace Nockberge je domovem také fascinujícího světa zvěře a rostlin.

Nejznámější rostlina oblasti je současně snadno přehlédnutelná. Malá, s bílými květy roste podél pastvin a v pozdním létě šíří nezaměnitelnou intenzivní vůni všude kolem. Její jméno tu je Speik, česky kozlík lékařský, alpská odrůda, která je doma právě v pohoří Nockberge a v celém světě se používá při výrobě přírodní kosmetiky. Vyškolení průvodci biosférickou rezervací nabízejí výlety s odborným výkladem za tímto pokladem a návštěvou horských chat, kde si lze účinky kozlíku vyzkoušet třeba při příjemné koupeli nohou.
Další jedinečnou nabídkou je umělecký projekt nock/art. V něm realizují známí, mezinárodní a současní umělci v jednom na mnoho let stanoveném projektu svá díla, která mohou vidět a poznat turisté na trasách svých výletů. Kdo raději poznává přírodu z cyklistického sedla, pro toho jsou tady připraveny zážitkové cyklostezky i adrenalinové traily. Profesionální cyklističtí průvodci rádi poskytnou tipy a rady ke správnému stylu jízdy.
Kopfsprung in den Brennsee
© Christina Kastner
tip
Skvělé sportovní a rekreační nabídky zdarma jako třeba výlety s průvodcem nebo vodní sporty na malebném jezeře Brennsee umožňuje regionální karta Bad Kleinkirchheim Regionscard. Platnost od 16. května do 26. října slibuje skvělé léto s mnoha nezapomenutelnými zážitky pro celou rodinu.

 
A kdo by si chtěl po mnoha hodinách v pohybu a akci odpočinout a uvolnit se, ten může zamířit do termálních lázní Thermal Römerbad, kde se může - kromě návštěvy moderně zařízených bazénů - prohřát také ve 13 saunách ve třech podlažích. Léčivá 32°C teplá voda zve k relaxaci a úplného naplnění celodenního zážitku z přírody a sportu.
E-Biken in den Nockbergen

Bikerské zážitky v oblasti Bad Kleinkirchheim

Charakteristická horská a jezerní krajina Bad Kleinkirchheim – Nockberge - Millstätter See nabízí bikerské zážitky, které nenajdete všude: na krásných horských chatách a až 2400 metrů vysokých vrcholech, při náročných sjezdech na trailech, na panoramatických lesních cestách i v pohodových projížd’kách s rodinou…
?>

To by vás také mohlo zajímat

St. Oswald

Bad Kleinkirchheim/St. Oswald

Festival für die ganze Familie

Genussvoll über Stock und Stein

Auf der Suche nach dem Glück in Feld am See

Sonnenaufgangs-Wanderung am Falkert

Eine Themenwanderung mit Geschichte(n)

... wo die Almröserln wachs'n und der Enzian blüaht."

Idylle pur – Wandern im Duftgarten Speik

Bad Kleinkirchheim verbindet Kunst und Wandern

Singletrail-Kurs in den Kärntner Nockbergen

Unterwegs in den „Nocky Highlands“

nock/art – Kunst am Berg

Gelassenheit lernen von Kühen und Treibern